1 червня, перший день літа - День захисту дітей

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

День вишиванки

З Днем вишиванки 2020: красиві привітання українською зі святом ...

Кабінет Міністрів України визначатиме адміністративні центри і території громад

    Вже  з 14 травня Кабінет Міністрів України визначатиме адміністративні центри і території громад на основі перспективних планів і подаватиме законопроєкти щодо районів до Верховної Ради України.

Офіційне видання українського парламенту  «Голос України» від 13 травня опублікувало Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» ( № 562-IX), який набуває чинності наступного дня після публікації.

Відповідно до Закону:

–  Уряд затверджує адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів;

– вводиться поняття адміністративного центру і території територіальної громади;

– Кабмін уповноважено визначати адміністративні центри та території територіальних громад, але лише до ухвалення закону про адміністративно-територіальний устрій України;

– дозволяє Кабміну подавати до Верховної Ради України проєкти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

Також передбачається, що адміністративним центром об’єднаної територіальної громади  визначається населений пункт (село, селище, місто), що має розвинену інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центру території територіальної громади та в якому розміщується представницький орган місцевого самоврядування цієї громади.

Нагадаємо, що  перспективний план формування територій громад Житомирської області передбачає створення 65 ОТГ.

Унормовано і деякі аспекти питань щодо місцевих виборів. Так,  у 2020 році перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів територіальних громад, території яких затверджені Кабінетом Міністрів України, проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року. Визначено, що Центральній виборча комісія повинна забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів на основі територій територіальних громад, визначених Кабінетом Міністрів України.

У Законі сказано, що у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом, Кабінет Міністрів має підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроекти про ліквідацію та утворення районів.

Інформація з сайту Житомирської облради: http://zt.gov.ua/index.php/news/15414-адміністративні-центри-та-території-громад-визначатиме-кабмін.html

10 травня - День матері!

Привітання з Днем матері 2020 в прозі: вітання мамі своїми словами ...

Привітання з Днем пам’яті та примирення та з нагоди 75-ї річниці перемоги у Другій світовій війні

 

Дорогі ветерани, шановні земляки!

         Проходять роки, і все далі від нас незабутній 1945-й рік.

       Саме з тієї весни День перемоги є для нас найсвітлішою і найдорожчою датою, в якій воєдино злилися почуття неймовірної гіркоти і болю, а також безмежної радості і гордості за свій великий народ. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам'яттю тих, хто зупинив фашистську навалу ціною власного життя, складаємо глибоку шану всім, хто виборював перемогу в жорстоких боях і самовіддано трудився в тилу.

        Від імені Овруцької районної  ради сердечно вітаю ветеранів-фронтовиків, працівників тилу, всіх жителів району з великим і світлим святом Перемоги та Днем пам'яті та примирення!

    Бажаю вам, дорогі наші ветерани, бадьорості духу, міцного здоров’я, оптимізму та активного довголіття! Нехай у ваших родинах панує злагода, оселі повняться достатком, а всі теплі слова і побажання, які ви почуєте в ці дні, додають сил і душевного спокою

З повагою,

голова районної ради                Віталій Китиця

Звернення Української асоціації районних та обласних рад до Президента України

 Публікація за посиланням http://uaror.org.ua/?p=20985

34 річниця Чорнобильської катастрофи

ЄДНІСТЬ : День в історії: 30 років тому сталася Чорнобильська ...  Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.

  За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. 

Важлива інформація!

   Благодійною організацією Товариства Червоного Хреста України відкрито рахунок для збору фінансової допомоги постраждалим від пожежі в Овруцькому районі.

Реквізити:
Р/Р UA863808050000000026000682727 Код ЄДРПОУ 02940173 МФО 380805

  Стосовно гуманітарної допомоги звертатися за телефонами: (067)942-54-47(Володимир Козаченко); (067) 456-44-10 (Ірина Михайлевська)

                     

КУ "Овруцький інклюзивно-ресурсний центр"Овруцької районної ради"

Новини "Земляцтва Овруччини"

Ви тут: Головна Новини